Články

Spermicidy

Spermicidy

Contragel green i Caya gel jsou přírodní spermicidní gely, které pomáhají chránit před otěhotněním. Doporučujeme je používat společně s pesarem FemCap i Caya. Samotný pesar má účinnost 94 - 96 %. Společně s gelem je účinnost až 98 %. Oba spermicidy mají totožné složení, protože jsou od jednoho výrobce. 

Spermicid navíc optimalizuje poševní pH, a tak snižuje náchylnost k infekcím a podporuje zdravou mikroflóru. Gel je průhledný, vodorozpustný a jemně voní po vanilce. Tento gel neobsahuje aktivní složky hubící spermie, nelze jej tak používat samostatně. Složení gelu pomáhá upravit poševní prostředí tak, aby spermie v pochvě nepřežily.

 

APLIKACE

Naneste přibližně jednu kávovou lžičku (asi 4 ml) Contragelu na Cayu nebo FemCap a poté jej zaveďte podle návodu k použití. Ujistěte se, že pesar zcela uzavírá prostor okolo čípku. Při opakovaném styku zaveďte do pochvy aplikátorem další dávku spermicidu. 

Contragel Green

  • uchovávejte na suchém místě při teplotách +4 °C až +25 °C
  • tubu pečlivě uzavírejte
  • spotřebujte do 3 měsíců od otevření


VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Contragel je díky svému pH dobře tolerován poševní mikroflórou. Lze jej používat bez omezení frekvence používání. Pokud byste přesto nějaké obtíže zaznamenala, přestaňte spermicid používat a poraďte se se svým lékařem. Při používání Contragelu a Caya gelu nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky.

 Caya gel - spermicid

SLOŽENÍ

voda, kyselina mléčná, mléčnan sodný, celulóza, kyselina sorbová

 

UPOZORNĚNÍ

Contragel green ani Caya gel NECHRÁNÍ před sexuálně přenosnými chorobami. Spermicidy nedoporučujeme používat samostatně. Jsou účinné pouze s bariérovými kontracepčními pomůckami. Contragel je rozpustný ve vodě a lze jej používat s kondomy z přírodního latexu či polyuretanu.


Petra Dvořáková

Petra Dvořáková

Petra Dvořáková je spisovatelka a novinářka, specializující se na oblast ženského zdraví a menstruační hygieny. Svoji kariéru začala jako redaktorka pro časopis zaměřený na životní styl, kde se věnovala především tématům týkajících se intimní péče žen. V současnosti se plně věnuje psaní článků o menstruačních kalíšcích a dalších alternativních způsobech menstruační hygieny. Svoje znalosti v této oblasti Petra získala prostřednictvím mnohaleté studie knih, vědeckých článků a rozhovorů s odborníky. Její důkladné a komplexní přístupy k tématu jsou vysoce ceněny jak čtenáři, tak i odborníky z oboru. Petra se přiklání k modernímu a udržitelnému způsobu života a věří, že menstruační kalíšek je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale také zdraví žen. Svoje poznatky a zkušenosti s tímto tématem sdílí prostřednictvím svých článků, které jsou nejen informativní, ale také provokativní a inspirativní. Jejím cílem je osvětlit a zpřístupnit téma menstruačních kalíšků široké veřejnosti a přispět tak k většímu povědomí o zdravé a šetrné menstruační hygieně.