Články

Čištění a péče o menstruační kalíšek

Čištění a péče o menstruační kalíšek

Pokud se o svůj kalíšek budete dobře starat, vydrží Vám několik let. Je důležité udržovat kalíšek čistý. Umývejte ho pravidelně horkou vodou. K očištění záhybů použijte měkký kartáček. Drobné otvory pod okrajem, které pomáhají uvolnit podtlak, můžete vyčistit malým mezizubním kartáčkem. V průběhu používání může kalíšek změnit barvu, což však nemá vliv na jeho funkčnost. 

 

SKVĚLÝ JE NA ČIŠTĚNÍ STERILIZAČNÍ PRÁŠEK GAIA MAGICTOUCH.  

 

Pokud jste na toaletě, kde není umyvadlo, berte si s sebou malou láhev vody na opláchnutí a neparfemované ubrousky. Kalíšek očistěte co nejlépe a znovu zaveďte. Až budete doma nebo na záchodě s umyvadlem, umyjte ho důkladně. Když cestujete do zahraničí, používejte k čištění vždy pitnou vodu. Pokud jste si všimla na vzhledu struktury svého kalíšku trhlin, puklin nebo jiných změn, doporučujeme ho vyměnit. 

 

STERILIZACE

  • ponořte kalíšek do nádoby tak, aby byl zcela ponořen a vařte 5 - 7 minut
  • namočte kalíšek do malé nádobky se sterilizačním práškem Gaia MagicTouch, zabere to 7 - 10 minut
  • můžete použít parní sterilizátor

 

NIKDY NEPOUŽÍVEJTE!

  • látky na benzínovém základu např. vazelína
  • esenciální oleje např. tea tree oil
  • kyselé čistící prostředky
  • silná, parfémovaná mýdla
  • myčku nádobí

 

ÚSCHOVA

Kalíšek po menstruaci osušte a uložte do bavlněného sáčku, který je součástí každého balení. Nikdy jej neskladujte v igelitovém sáčku nebo v jiných nepropustných materiálech.


Petra Dvořáková

Petra Dvořáková

Petra Dvořáková je spisovatelka a novinářka, specializující se na oblast ženského zdraví a menstruační hygieny. Svoji kariéru začala jako redaktorka pro časopis zaměřený na životní styl, kde se věnovala především tématům týkajících se intimní péče žen. V současnosti se plně věnuje psaní článků o menstruačních kalíšcích a dalších alternativních způsobech menstruační hygieny. Svoje znalosti v této oblasti Petra získala prostřednictvím mnohaleté studie knih, vědeckých článků a rozhovorů s odborníky. Její důkladné a komplexní přístupy k tématu jsou vysoce ceněny jak čtenáři, tak i odborníky z oboru. Petra se přiklání k modernímu a udržitelnému způsobu života a věří, že menstruační kalíšek je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale také zdraví žen. Svoje poznatky a zkušenosti s tímto tématem sdílí prostřednictvím svých článků, které jsou nejen informativní, ale také provokativní a inspirativní. Jejím cílem je osvětlit a zpřístupnit téma menstruačních kalíšků široké veřejnosti a přispět tak k většímu povědomí o zdravé a šetrné menstruační hygieně.